Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájmy a záliby

27. 4. 2009


Zájmů a zálib mám opravdu hodně. Nejčastější, a myslím, že i nejlepší činností pro člověka, který chce poznat svět a názory lidí, je četba. Knihy miluji, v knihách naleznu jiný svět a dokážu se odreagovat tak, že zapomenu na aktuální dění kolem sebe (radost je to pak ve vlaku, když vystoupím omylem o pár zastávek dál než bych měla =o) ). Mám spoustu oblíbených autorů – mezi nejoblíbenější patří Robert Fulghum, Václav Kaplický, Petr Šabach a Karel Čapek.

Další oblíbenou činností a zájmem je fotografování. Foťáček je mým věrným přítelem, který se mnou chodí po všech výletech a akcích. Fotím úplně všechno, co mi přijde krásné. Hlavně svého přítele, kamarády, ale také svět kolem sebe – krajinky, kytičky, památky – prostě vše pro mě zajímavé – a že toho je!!! Však uvidíte v sekci fotogalerie :o).

Mezi další oblíbené činnosti je sport. Sportuji ráda a myslím, že i poměrně často. Je to myslím jedna z dalších činností, které umožňují dělat lidi šťastnější.

Mezi moje nejoblíbenější sporty patří plavání – možná i proto, že jsem 9 let závodně plavala za PK Česká Lípa…:o) Určitě! Po absolvování ZŠ jsem svůj oddíl ale opustila, protože studium v jiném městě by mi zkomplikovalo realizování tréninků atd. atd. Takže teď už plavčím jen rekreačně. Zato moooc ráda. Nejčastěji chodíme s přítelem do bazénku v Lípě, ale občas zajedeme okusit i jiné vodní plochy :o).

V létě jezdím ráda na kole – miluji výlety, takže idylicky strávená neděle je dle mého názoru vyrazit po probuzení na kolo, vytyčit si jistý cíl, tam v pořádku dorazit, naplnit si bříško v nějaké příjemné restauraci a rekreační jízdou se vrátit zpět domů :o). Samozřejmě po cestě musí být dostatečný prostor pro zastávky, ve kterých budu moci fotit.

Mezi další oblíbené činnosti v létě patří jakékoliv míčové sporty – ať už volejbal nebo fotbal, taky si ráda pinknu badminton – no prostě všechno, co mi do žil vyplaví hormon štěstí endorfín.
Ráda si také zajdu s kamarádkami „zaskákat“ na aerobic nebo zajezdit na spinning. Je to legrace, doporučuji – a hlavně ten pocit potom!!! To je k nezaplacení.

Nevím, zda-li mohu vztah se svými přáteli zařadit mezi zájmy a záliby, ale… Je to jedna mála složek mého života, která je pro mě snad nejdůležitější. Mám kolem sebe ráda veselé a hravé lidi se smyslem pro legraci, ale zároveň i zodpovědnost. Vím, že u těch pravých přátel mohu hledat pomoc a také vím, že mě nikdy nezklamou. A za to jsem jim všem nesmírně vděčná a doufám, že to všichni vědí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář